Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phoenix dactylifera L.

Order: Arecales Bromhead

Family: Arecaceae

Genus: Phoenix (datuljevac (Hr), Nikolić, T., 201912707, datula (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 1188 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: obični datuljevac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.