Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Heracleum sphondylium L. ssp. sibiricum (L.) Simonk.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Heracleum (šapika (Hr), Nikolić, T., 201912707, popanak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šapika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Fl. Transs. 266 (1887)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Heracleum arcticum Rupr., sinonim (s), Beitr. Pflanzenk. Russ. Reiches ii. 37 , Heracleum chloranthum Borbás, sinonim (s), Borbás, Fl. Comit. Temesiensis. 1884. , Heracleum flavescens Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 1. 1798. , Heracleum lecokii Gren. et Godr., sinonim (s), Fl. France 1: 695. 1849 , Heracleum sibiricum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Heracleum sibiricum L. ssp. glabrum (Huth) Briq., sinonim (s) , Heracleum sibiricum L. ssp. lecockii (Gren. et Godr.) Nyman, sinonim (s) , Heracleum sibiricum L. ssp. sibiricum, sinonim (s) , Heracleum sphondylium L. ssp. flavescens (Willd.) Soó, sinonim (s), Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 18: 175. 1973 , Heracleum sphondylium ssp. chloranthum (Borbás) H. Neumayer, sinonim (s), Verh. Zool.-Bot. Ges. Wien 72: 168. 1923 , Heracleum sphondylium ssp. glabrum (Huth) Holub, sinonim (s), Preslia 68: 285. 1997 , Heracleum sphondylium var. glabrum Huth, sinonim (s), Huth, Fl. Frankfurt a. O., ed. 2. 1882.

Common names: sibirska šapika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.