Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chamaecytisus hirsutus (L.) Link

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chamaecytisus (zanovjet (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Handb. 2: 155 (1831)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Cytisus hirsutus L., sinonim (s), Sp. Pl.: 739. 1753 , Cytisus hirsutus L. ssp. hirsutus, sinonim (s) , Cytisus hirsutus L. ssp. leucotrichus (Schur) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 6: (2) 317. 1907 , Cytisus hirsutus L. ssp. ponticus Nyman, sinonim (s) , Cytisus pumilus De Not., sinonim (s), Prosp. Fl. Ligust.: 51. 1846 , Genista hirta Rouy ssp. elongata (Scheele) Rouy, sinonim (s)

Common names: dlakavi zanovjet (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.