Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ipomoea trichocarpa Elliott

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Convolvulaceae (slakovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, slakovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, slakovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ipomoea (povijuška (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: A Sketch of the Botany of South-Carolina and Georgia 2(3): 260. 1823.

Taxon author(s) . Stephen Elliott

Synonyms: Convolvulus trifidus Kunth, bazionim (baz.) , Ipomoea ramonii Choisy, sinonim (s) , Ipomoea trifida (Kunth) G. Don, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.