Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Conium maculatum L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Conium (kukuta (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Šulek, B., 18791256, velika kukuta (Hr), Domac, R., 19944, živolina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 243 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cicuta maculata Lam., sinonim (s), Fl. Franç. (Lamarck) 3: 104. 1779 , Cicuta minor Lam., sinonim (s) , Conium divaricatum Boiss. & Orph., sinonim (s), Boiss. & Orph. in Boissier, Diagn. Pl. Orient., ser. 2, 5. 1856. , Conium maculatum ssp. viride (DC.) Espeut, sinonim (s), Candollea 57: 141. 2002 , Conium maculatum var. viride DC., sinonim (s), DC., Prodr. 4. 1830. , Coriand cicuta Crtz, sinonim (s)

Common names: pjegava kukuta (Hr), Nikolić, T., 201912707, boleglav (Hr), Šulek, B., 18791256, bologlav (Hr), Šulek, B., 18791256, cvolina (Hr), Hirc, D., 1908667, glavobolja (Hr), Šulek, B., 18791256, grinjavac otrovni (Hr), Šulek, B., 18791256, gugutva (Hr), Hirc, D., 1908667, komin nemški (Hr), Šulek, B., 18791256, kukuta (Hr), Kušan, F., 19562137, mrkva vodena (Hr), Hirc, D., 1908667, piska (Hr), Šulek, B., 18791256, pjegava kukuta (Hr), Pahlow, M., 19897748, pjegava velika kukuta (Hr), Domac, R., 19944, prolina (Hr), Šulek, B., 18791256, proulja (Hr), Šulek, B., 18791256, svinjavac (Hr), Hirc, D., 1908667, svolina (Hr), Šulek, B., 18791256, trbulja (Hr), Pahlow, M., 19897748, trubelika (Hr), Šulek, B., 18791256, trubeljika (Hr), Šulek, B., 18791256, velika kukuta (Hr), Forenbacher, S., 19985836, zelje glavoboljno (Hr), Šulek, B., 18791256, zvolina (Hr), Šulek, B., 18791256, živolina (Hr), Šulek, B., 18791256, živolina pjegasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, poison hemlock (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.