Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Epipactis nordeniorum Robatsch

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Epipactis (kruščika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kruščika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mitt. Abt. Bot. Landesmus. "Joanneum" Graz 20: 32. 1991

Taxon author(s) 1. K. Robatsch

Synonyms: Epipactis albensis ssp. mecsekensis (A. Molnár & Robatsch) Kreutz, sinonim (s), Eurorchis 17: 105. 2005 , Epipactis albensis ssp. moravica (Batoušek) Kreutz, sinonim (s), Eurorchis 17: 105. 2005 , Epipactis mecsekensis A. Molnár & Robatsch, sinonim (s), J. Eur. Orch. 28. 1996 publ. 1997. , Epipactis moravica Batoušek, sinonim (s), J. Eur. Orch. 36. 2004. , Epipactis nordeniorum ssp. mecsekensis (A. Molnár & Robatsch) Kreutz, sinonim (s), Kompend. Eur. Orchid.: 65. 2004 , Epipactis nordeniorum ssp. moravica (Batoušek) Kreutz, sinonim (s), Kompend. Eur. Orchid.: 65. 2004 , Epipactis persica ssp. moravica (Batoušek) H. Baumann & R. Lorenz, sinonim (s), J. Eur. Orch. 37: 710. 2005

Common names: Nordenova kruščika (Hr), Nikolić, T., 201912707, Nordenova kruščika (Hr), Borovečki-Voska, Lj., 201011397

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.