Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Conringia austriaca (Jacq.) Sweet

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Conringia (guščarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, guščarica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Brit. 25 (1826)

Taxon author(s) 1. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin2. Robert Sweet

Synonyms: Brassica austriaca Jacq., sinonim (s), Fl. Austriac. 3: 45. 1775 , Goniolobium austriacum (Jacq.) Beck, sinonim (s), Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 40 Sitzungsber: 19. 1890

Common names: austrijska guščarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, austrijska guščarica (Hr), Domac, R., 19944, guščarica žutkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.