Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sporobolus indicus (L.) R. Br.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sporobolus (sijačica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sijačica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. Fl. Nov. Holland. 170. 1810 [27 Mar 1810]

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Robert Brown

Common names: indijska sijačica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.