Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Consolida ajacis (L.) Schur

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Consolida (kokotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokotić (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Verh. Mitt. Siebenb. Ver. Naturw. 4: 47 (1853)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philipp Johann Ferdinand Schur

Synonyms: Ceratosanthus ajacis (L.) Schur, sinonim (s), Verh. Siebenbürg. Ver. Nat. 4: 47 (1853) , Consolida ambigua (L.) P. W. Ball et Heywood, sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 66: 151 (1962) , Consolida ambigua sensu P.W. Ball et Heywood, sinonim (s) , Consolida gayana (Wilmot) Lainz, sinonim (s), Anales Inst. For. Invest. et Exper., Madrid 12 6 (1967) , Consolida orientalis (Gay ex Gren. et Godr.) Schrödinger, sinonim (s), Abh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 4(5): 25 (1909) , Delphinium addendum McNab, sinonim (s), Transact. Bot. Soc. Edinburgh 9: 335 (1868) , Delphinium ajacis L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 531 (1753) , Delphinium orientale Gay ex Gren. et. Godr., sinonim (s), Fl. France 1: 47 (1848) , Delphinium ornatum Bouché, sinonim (s), Bot. Zeitung (Berlin) 1: 26 (1849) , Delphinium simplex Salisb., sinonim (s), Prodr.: 375 (1796)

Common names: vrtni kokotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragoljić modraš (Hr), Šulek, B., 18791256, kokotac ostruga (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, modrica (Hr), Šulek, B., 18791256, špiruneli (Hr), Šulek, B., 18791256, vrtni kokotić (Hr), Domac, R., 19944, vrtni ostrožnik (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.