Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crithmum maritimum L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Crithmum (petrovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, mator (Hr), Šulek, B., 18791256, motrika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, petrovac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 246 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: obalni petrovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopar sladki (Hr), Šulek, B., 18791256, mah petrunak (Hr), Šulek, B., 18791256, motar (Hr), Visiani, R., 18521686, motrika (Hr), Šulek, B., 18791256, motrika tropera (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, obalni petrovac (Hr), Domac, R., 19944, omačalj (Hr), Šulek, B., 18791256, petrak (Hr), Visiani, R., 18521686, petrovac (Hr), Šulek, B., 18791256, petrovnak (Hr), Visiani, R., 18521686, petrovnjak (Hr), Hirc, D., 1908667, petrovo zelje (Hr), Visiani, R., 18521686, peturak (Hr), Šulek, B., 18791256, ščulec (Hr), Šulek, B., 18791256, šćulac (Hr), Šulek, B., 18791256, štulac (Hr), Šulek, B., 18791256, trava svetog Petra (Hr), Šulek, B., 18791256, tušć (Hr), Hirc, D., 1908667

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.