Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Coronilla emerus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Coronilla (grašar (Hr), Nikolić, T., 201912707, grašar (Hr), Domac, R., 19944, krunica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zanovit (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 742 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Coronilla emerus ssp. emerus, sinonim (s) , Coronilla pauciflora Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franc. 2: 661 (1778) , Emerus major Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: no. 1 (1768) , Hippocrepis emerus (L.) Lassen, sinonim (s), Svensk Bot. Tidskr. 83: 84 (1989)

Common names: grmoliki grašar (Hr), Nikolić, T., 201912707, gluhovet (Hr), Šulek, B., 18791256, hrusta (Hr), Haračić, A., 1894783, kozja paša (Hr), Haračić, A., 1894783, krunica grmolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pucaljika rogačica (Hr), Šulek, B., 18791256, šibika žuta (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.