Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Coronilla scorpioides (L.) W. D. J. Koch

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Coronilla (grašar (Hr), Nikolić, T., 201912707, grašar (Hr), Domac, R., 19944, krunica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zanovit (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syn. Fl. Germ. 188 (1835)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Ornithopus scorpioides L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: škorpionski grašar (Hr), Nikolić, T., 201912707, krunica štipolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kučica (Hr), Šulek, B., 18791256, ljubi draga (Hr), Visiani, R., 18521686, ljubidraga (Hr), Horvatić, S., 19541819, noga ptičja (Hr), Visiani, R., 18521686, rogačica (Hr), Šulek, B., 18791256, rogašica (Hr), Šulek, B., 18791256, škorpionski grašar (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.