Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Coronilla vaginalis Lam.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Coronilla (grašar (Hr), Nikolić, T., 201912707, grašar (Hr), Domac, R., 19944, krunica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zanovit (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Encycl. Méth. Bot. 2: 121 (1786)

Taxon author(s) 1. Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet de,Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet Lamarck,de Lamarck

Synonyms: Coronilla vaginalis ssp. hercegovinica Freyn, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 40: 445. 1890

Common names: krilastoplodni grašar (Hr), Nikolić, T., 201912707, krilastoplodni grašar (Hr), Domac, R., 19944, krunica tokasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.