Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Coronopus didymus (L.) Sm.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Coronopus (odra (Hr), Nikolić, T., 201912707, odra (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Brit. 2: 691 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. James Edward Smith

Synonyms: Lepidium didymum L., bazionim (baz.), Mant. Pl. 1: 92 (1967) , Senebiera didyma (L.) Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 2: 185. 1806 , Senebiera pinnatifida DC., sinonim (s), Mém. Soc. Hist. Nat. Paris 1: 144. 1799

Common names: dvostruka odra (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.