Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cortusa matthioli L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Cortusa (jamarica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sp. Pl. 144 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Androsace primuloides Moench, sinonim (s) , Corthusia matthioli Rouy., sinonim (s) , Corthusia pubens Schott, sinonim (s) , Cortusa altaica Losinsk., sinonim (s), Losinsk. in Acta Inst. Bot. Acad. Sci. URSS (Ser. 1) 3. 1936. , Cortusa glabrescens Schur, sinonim (s) , Cortusa grandissima Schur, sinonim (s) , Cortusa pubens Schott, Nyman & Kotschy, sinonim (s), Schott, Nyman & Kotschy, Analect. Bot. 1854. , Primula corthusa Sandor, sinonim (s) , Primula matthioli Richter, sinonim (s)

Common names: Matthiolijeva jamarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jamarica (Hr), Horvatić, S., 19541819, kortuza (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.