Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Corydalis bulbosa (L.) DC.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Fumariaceae (dimarice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Corydalis (šupaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokočica (Hr), Domac, R., 19944, mačja karfulica (Hr), Šulek, B., 18791256, mlađak (Hr), Horvatić, S., 19541819, šupaljka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Lam. et DC., Fl. Fr. ed. 3, 4: 637 (1815)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Bulbocapnos cavus Bernh., sinonim (s), Linnaea 8: 469. 1833 , Bulbocapnos tuberosus (Lam. et DC.) Spach., sinonim (s) , Corydalis cava (L.) Schweigg. et Koerte, sinonim (s), Fl. Erlang. 2: 44. 1811 , Corydalis tuberosa Lam. et DC., sinonim (s) , Fumaria cava Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8. n. 7. 1768 [16 Apr 1768]

Common names: šuplja šupaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, brezroda (Hr), Šulek, B., 18791256, golubja guša (Hr), Šulek, B., 18791256, kapulota (Hr), Šulek, B., 18791256, karfulica mačja (Hr), Šulek, B., 18791256, kokočica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, madja (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, rodakva šuplja (Hr), Šulek, B., 18791256, šuplja kokočica (Hr), Domac, R., 19944, šuplja šupaljka (Hr), Domac, R., 19944, šupljika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, trava zmijska (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.