Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Corydalis intermedia (L.) Mérat

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Fumariaceae (dimarice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Corydalis (šupaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokočica (Hr), Domac, R., 19944, mačja karfulica (Hr), Šulek, B., 18791256, mlađak (Hr), Horvatić, S., 19541819, šupaljka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Nouv. Fl. Env. Par. 272 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. François Victor,François Victor de Vaumartoise,François Victor Mérat de Vaumartoise,Mérat,Vaumartoise

Synonyms: Bulbocapnos fabaceus (Retz) Bernh., sinonim (s), Linnaea 8: 469. 1833 , Bulbocapnos intermedius (L.) Trinajstić, sinonim (s) , Corydalis fabacea (Retz.) Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 2: 269 (1807) , Corydalis fabacea Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 2. 1806. , Fumaria bulbosa var. intermedia L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Fumaria fabacea Retz., sinonim (s), Prodr. Fl. Scand. ed. 2: 167 (1795)

Common names: srednja šupaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, srednja kokočica (Hr), Domac, R., 19944, srednja šupaljka (Hr), Domac, R., 19944, šupaljka (Hr), Šulek, B., 18791256, šupaljka pasuljasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.