Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Corydalis solida (L.) Clairv.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Fumariaceae (dimarice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Corydalis (šupaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokočica (Hr), Domac, R., 19944, mačja karfulica (Hr), Šulek, B., 18791256, mlađak (Hr), Horvatić, S., 19541819, šupaljka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Man. Herbor. Suisse: 371. (1811)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joseph Philippe de,Joseph Philippe Clairville,de Clairville

Synonyms: Bulbocapnos digitatus (Schrank) Bernh., sinonim (s), Linnaea 8: 469. 1833 , Bulbocapnos solidus (L.) Trinajstić, sinonim (s) , Corydalis digitata Pers., sinonim (s), Syn. Pl. (Persoon) 2(1): 269. 1806 [Nov 1806] , Fumaria digitata Schrank, sinonim (s)

Common names: čvrsta šupaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, čvrsta kokočica (Hr), Domac, R., 19944, čvrsta šupaljka (Hr), Domac, R., 19944, šupaljka kruta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.