Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Corynephorus canescens (L.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Corynephorus (bataljak (Hr), Nikolić, T., 201912707, barica (Hr), Horvatić, S., 19541819, gladica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Agrost. 90, 159 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Aira canescens L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Avena canescens (L.) Weber, sinonim (s), F. H. Wigg., Prim. Fl. Holsat.: 9 (1780) , Weingaertneria canescens (L.) Bernh., sinonim (s), Bernh., Syst. Verz. 1800.

Common names: sivkasti bataljak (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladica (Hr), Kvakan, P., 19527738, sivkasta gladica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.