Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crambe maritima L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Crambe (šulac (Hr), Nikolić, T., 201912707, šulac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 671 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Crambe pontica Steven, sinonim (s), Mém. Acad. Imp. Sci. Saint Pétersbourg, Sér. 7 15 (2): 293. 1869 , Crambe pontica Steven ex Rupr., sinonim (s), Flora Caucasi 293. 1870.

Common names: primorski šulac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kupus morski (Hr), Šulek, B., 18791256, morsko zelje (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.