Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crataegus pentagyna Willd.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Crataegus (glog (Hr), Nikolić, T., 201912707, glog (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 2: 1006 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Azarolus oliveriana (Dum. Cours.) M. Roem., sinonim (s), Fam. Nat. Syn. Monogr. Rosiflorae 3: 133. 1847 , Azarolus platyphylla (Lindl.) M. Roem., sinonim (s), Fam. Nat. Syn. Monogr. Rosiflorae 3: 133. 1847 , Crataegus atrofusca (K. Koch) Kassumova, sinonim (s), Bot. Žurn. 76: 986. 1991 , Crataegus colchica Grossh., sinonim (s), Fl. Kavkaza 4: 290. 1934 , Crataegus davisii Browicz (non Sarg.), sinonim (s), Notes Roy. Bot. Gard. Edinburgh 31: 323. 1972 , Crataegus elbursensis Rech. f., sinonim (s), Ann. Naturhist. Mus. Wien 53: 343. 1943 , Crataegus klokovii Ivaschin, sinonim (s), Ukrayins'k. Bot. Žurn. 21(6): 61. 1964 , Crataegus melanocarpa M. Bieb., sinonim (s), Fl. Taur.-Caucas. 1: 386. 1808 , Crataegus melanocarpa ssp. elbursensis (Rech. f.) Riedl, sinonim (s), Rechinger, Fl. Iranica 66: 54. 1969 , Crataegus oliveriana (Dum. Cours.) Bosc, sinonim (s), Nouv. Cours Compl. Agric. 2: 222. 1821 , Crataegus pentagyna ssp. pseudomelanocarpa (Pojark.) K. I. Chr., sinonim (s), Syst. Bot. Monogr. 35: 56. 1992 , Crataegus platyphylla Lindl., sinonim (s), Edwards's Bot. Reg. 22: T. 1874 , Crataegus pseudomelanocarpa Pojark., sinonim (s), Komarov, Fl. USSR 9: 498. 1939 , Mespilus atrofusca K. Koch, sinonim (s), Wochenschr. Vereines Beförd. Gartenbaues Königl. Preuss. Staaten 5: 400. 1862 , Mespilus melanocarpa (M. Bieb.) Poir., sinonim (s), Encycl. Suppl. 4(1): 68. 1816 , Mespilus oliveriana Dum. Cours., sinonim (s), Bot. Cult., ed. 2, 5: 454. 1811 , Mespilus pentagyna (Willd.) Spreng., sinonim (s), Syst. Veg. 2: 507. 1825 , Phaenopyrum melanocarpum (M. Bieb.) M. Roem., sinonim (s), Fam. Nat. Syn. Monogr. Rosiflorae 3: 155. 1847 , Phaenopyrum pentagynum (Willd.) M. Roem., sinonim (s), Fam. Nat. Syn. Monogr. Rosiflorae 3: 155. 1847

Common names: peterovratni glog (Hr), Nikolić, T., 201912707, glog petpestični (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, peterovratni glog (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.