Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cruciata glabra (L.) Ehrend.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cruciata (rutavica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Notes Roy. Bot. Gard. Edinburgh 22: 393 (1958)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Friedrich Ehrendorfer

Synonyms: Galium vernum Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1772. , Valantia glabra L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 2. 1762-1763. , Valantia muralis DC. var. glabra, sinonim (s)

Common names: proljetna rutavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, proljetna broćika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.