Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crypsis alopecuroides (Piller et Mitterp.) Schrad.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Crypsis (trnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, trnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Germ. 167 (1806)

Taxon author(s) 1. Mathias Piller2. Ludwig,Ludwig,Ludwig Mitterpacher von Mitterpacher von Mitterburg,Mittelbacher von Mitterburg,Mitterberg3. Heinrich Adolph Schrader

Synonyms: Cripsis nigricans Guss., sinonim (s), Fl. Sicul. Prodr. 1: 72. 1827 , Crypsis alopecuroides ssp. brachystachys (C. Presl) Trab., sinonim (s), Battandier & Trabut, Fl. Algérie: 144. 1895 , Heleochloa alopecuroides (Piller et Mitterp.) Host ex Roem., sinonim (s), Icon. Descr. Gram. Austriac. 1: 23. 1801 , Heleochloa explicata (Link) Fritsch, sinonim (s), Fritsch in Mitt. Naturwiss. Vereins Steiermark 45. 1909. , Phalaris explicata Link, sinonim (s), Link in J. Bot. (Schrader) 2. 1799. , Phleum alopecuroides Piller & Mitterp., bazionim (baz.), Piller & Mitterp., Iter Poseg. Sclavon. 1783.

Common names: repkasta trnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, repkasta trnika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.