Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyclamen hederifolium Aiton

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Cyclamen (ciklama (Hr), Nikolić, T., 201912707, ciklama (Hr), Domac, R., 19944, cvieće kuzmino (Hr), Šulek, B., 18791256, klobučac (Hr), Hirc, D., 1910670, košutica divja (Hr), Šulek, B., 18791256, križalina (Hr), Horvatić, S., 19541819, lukovčina (Hr), Šulek, B., 18791256, podremanec (Hr), Šulek, B., 18791256, pupak zemaljski (Hr), Šulek, B., 18791256, repa zemaljska (Hr), Šulek, B., 18791256, skrižalina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Kew. 1: 196 (1789)

Taxon author(s) 1. William Aiton

Synonyms: Cyclamen europaeum Sm. non L., sinonim (s) , Cyclamen linearifolium DC., sinonim (s), Flore Françoise ed. 3, 3: 253. 1805. , Cyclamen neapolitanum Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Napol. 3. 1824.

Common names: napuljska ciklama (Hr), Nikolić, T., 201912707, bršljanolistni klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, gadove rožice (Hr), Šulek, B., 18791256, klobučac (Hr), 18471006, mihojlica (Hr), 18471006, miholjica (Hr), Šulek, B., 18791256, napuljska ciklama (Hr), Domac, R., 19944, napuljska skrižalina (Hr), Domac, R., 19944, skrizalina (Hr), 18471006, skrižalina (Hr), 18471006

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.