Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyclamen repandum Sibth. et Sm.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Cyclamen (ciklama (Hr), Nikolić, T., 201912707, ciklama (Hr), Domac, R., 19944, cvieće kuzmino (Hr), Šulek, B., 18791256, klobučac (Hr), Hirc, D., 1910670, košutica divja (Hr), Šulek, B., 18791256, križalina (Hr), Horvatić, S., 19541819, lukovčina (Hr), Šulek, B., 18791256, podremanec (Hr), Šulek, B., 18791256, pupak zemaljski (Hr), Šulek, B., 18791256, repa zemaljska (Hr), Šulek, B., 18791256, skrižalina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Graec. Prodr. 1: 128 (1806)

Taxon author(s) 1. John Sibthorp2. James Edward Smith

Synonyms: Cyclamen hederifolium ssp. romanum (Griseb.) O. Schwarz, sinonim (s), Gartenflora n.s., 1: 22. 1938 , Cyclamen repandum ssp. atlanticum Quézel & Santa, sinonim (s), Nouv. Fl. Algérie: 724. 1963 , Cyclamen romanum Griseb., sinonim (s), Griseb., Spic. Fl. Rumel. 2. 1844. , Cyclamen vernale sensu O. Schwarz non Mill., sinonim (s) , Cyclamen vernum Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 407.

Common names: primorska ciklama (Hr), Nikolić, T., 201912707, ciklama (Hr), Šugar, I., 19941985, kanćela (Hr), Haračić, A., 1894783, klobučac mali (Hr), 18471006, klobučar (Hr), Šugar, I., 19941985, primorska ciklama (Hr), Domac, R., 19944, primorska skrižalina (Hr), Domac, R., 19944, skrižalina (Hr), Šugar, I., 19941985, ugljolistni klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, verugani klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.