Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cymbalaria muralis P. Gaertn., B. Mey. et Scherb.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cymbalaria (klobučić (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Oekon.-Techn. Fl: Wetterau 2: 397 (1800)

Taxon author(s) 1. Philipp Gottfried Gaertner2. Bernhard Meyer3. Johannes Scherbius

Synonyms: Antirrhinum cymbalaria L., sinonim (s) , Linaria cymbalaria (L.) Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: no. 17 (1768)

Common names: zidni klobučić (Hr), Nikolić, T., 201912707, klobučić (Hr), 18471006, krugljastolistni klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, poponac (Hr), Šulek, B., 18791256, volčac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.