Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cynoglossum creticum Mill.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Cynoglossum (jezik (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, mišjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pasji jezik (Hr), Domac, R., 19944, trput (Hr), Šulek, B., 18791256, zaik (Hr), Šulek, B., 18791256, zajik (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8, no. 3 (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Cynoglossum atlanticum Murb., sinonim (s), Murb. in Bot. Not. 80. 1922. , Cynoglossum pictum Aiton, sinonim (s), Hort. Kew. 1. 1789. , Cynoglossum pictum var. umbrosum Rouy, sinonim (s), Rouy in Bull. Soc. Bot. France 35. 1888. , Cynoglossum siculum Guss., sinonim (s), Guss., Suppl. Fl. Sicul. Prodr. 1832.

Common names: kretski jezik (Hr), Nikolić, T., 201912707, gavez (Hr), 18471006, gavez bjeli (Hr), 18471006, jezik pasji (Hr), 18471006, kretski pasji jezik (Hr), Domac, R., 19944, pasji zajik (Hr), Šulek, B., 18791256, tarpunjac (Hr), 18471006, trpunjac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.