Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cynoglossum germanicum Jacq.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Cynoglossum (jezik (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, mišjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pasji jezik (Hr), Domac, R., 19944, trput (Hr), Šulek, B., 18791256, zaik (Hr), Šulek, B., 18791256, zajik (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Observ. Bot. 2: 31 (1767)

Taxon author(s) 1. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin

Synonyms: Cynoglossum montanum Lam. (non L.), nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franç. 2: 277. 1779 , Cynoglossum sylvaticum Haenke, sinonim (s), Haenke in Jacquin, Collectanea 2. 1788.

Common names: gorski jezik (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorski pasji jezik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.