Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cynoglossum officinale L.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Cynoglossum (jezik (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, mišjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pasji jezik (Hr), Domac, R., 19944, trput (Hr), Šulek, B., 18791256, zaik (Hr), Šulek, B., 18791256, zajik (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 134 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cynoglossum castellanum Pau, sinonim (s), Pau, Not. Bot. Fl. Españ. 6. 1895. , Cynoglossum officinale var. corsicum Brand, sinonim (s), Brand in Engler, Pflanzenr. 78. 1921.

Common names: ljekoviti jezik (Hr), Nikolić, T., 201912707, gavez (Hr), 18471006, gavez mali (Hr), Šulek, B., 18791256, gavez pravi (Hr), Šulek, B., 18791256, jezik pasji (Hr), 18471006, ljekoviti pasji jezik (Hr), Domac, R., 19944, mišjak (Hr), Šulek, B., 18791256, mišjak jednostruki (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pesji jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, pravi pasji jezik (Hr), Pahlow, M., 19897748, sina majke božje zaklonište (Hr), Šulek, B., 18791256, tarpunjac (Hr), 18471006, trpunjac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.