Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyperus flavescens L.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cyperus (šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, šilj (Hr), Domac, R., 19944, šilj žuti vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 46 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chlorocyperus flavescens (L.) Rikli, sinonim (s), Jahrb. Wiss. Bot. 27: 563 (1895) , Pycreus flavescens (L.) Rchb., sinonim (s), Mössler, Handb. Gewächsk., ed. 2, 3: 1802 (1829)

Common names: žućkasti šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, žućkasti oštrik (Hr), Domac, R., 19944, yellow galingale (En), Fitter, R.; Fitter, A.; Farrer, A., 19847397, rumenkasta ostrica (Sn), Trpin, D., 19843005

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.