Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyperus glaber L.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cyperus (šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, šilj (Hr), Domac, R., 19944, šilj žuti vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Mantissa Alt. 179 (1771)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chlorocyperus glaber (L.) Palla, sinonim (s), Palla in Allg. Bot. Z. Syst. 6. 1900. , Pycreus glaber (L.) Hayek, sinonim (s), Hayek in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(3). 1932.

Common names: goli šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, goli oštrik (Hr), Domac, R., 19944, gola ostrica (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.