Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyperus longus L.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cyperus (šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, šilj (Hr), Domac, R., 19944, šilj žuti vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 45 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chlorocyperus longus (L.) Palla, sinonim (s), Palla in Allg. Bot. Z. Syst. 6. 1900. , Cyperus badius Desf., inclusive (incl.), Desf., Fl. Atlant. 1. 1798. , Cyperus eu-longus A. i G., sinonim (s) , Cyperus longus agg., sinonim (s) , Cyperus longus L. ssp. badius (Desf.) Bonnier & Layens, sinonim (s), Tabl. Syn. Pl. Vasc. France: 324. 1894 , Cyperus longus subsp. eu-longus Maire, nomen invalidum (nom. inval.), Maire in Jahand. & Maire, Cat. Pl. Maroc 1. 1931. , Cyperus myriostachys Ten., sinonim (s) , Cyperus preslii Parl., sinonim (s), Parl., Fl. Ital. 2. 1852. , Pycreus badius (Desf.) Hayek, sinonim (s), Hayek in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(3). 1932. , Pycreus longus (L.) Hayek, sinonim (s), Hayek in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(3). 1932.

Common names: dugi šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, dugi oštrik (Hr), Domac, R., 19944, galanga divja (Hr), Šulek, B., 18791256, peronica (Hr), Šulek, B., 18791256, peronjica (Hr), Šulek, B., 18791256, peronjika (Hr), Šulek, B., 18791256, perunik (Hr), Šulek, B., 18791256, žilj vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, žilj žuti (Hr), Šulek, B., 18791256, Galingale (En), Fitter, R.; Fitter, A.; Farrer, A., 19847397, dolgolistna ostrica (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.