Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyperus rotundus L.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cyperus (šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, šilj (Hr), Domac, R., 19944, šilj žuti vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 45 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chlorocyperus rotundus ( L. ) Palla , sinonim (s), Allg. Bot. Zeitschr. 1903, 69. , Cyperus olivaris Tagr. Tozz., sinonim (s), Mem. Mat. Fis. Soc. Ital. Sci. 13(2): 338. 1807 , Cyperus rotundus ssp. eu-rotundus Maire & Weiller, nomen invalidum (nom. inval.), Fl. Afr. Nord 4: 18. 1957 , Cyperus rotundus ssp. tuberosus (Rottb.) Kük., sinonim (s), Engler, Pflanzenr. 101: 113. 1935 , Cyperus tuberosus Rottb., sinonim (s), Rottb., Descr. Icon. Rar. Pl. 1773. , Pycreus rotundus (L.) Hayek, sinonim (s), Hayek in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(3). 1932.

Common names: okruglasti šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, kosan (Hr), Šulek, B., 18791256, okruglasti oštrik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.