Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chamaecytisus austriacus (L.) Link

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chamaecytisus (zanovjet (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Handb. 2: 155 (1831)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Chamaecytisus graniticus (Rehmann) Rothm., sinonim (s) , Cytisus austriacus L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 1042. 1763 , Cytisus pindicola (Degen) Halácsy, sinonim (s), Consp. Fl. Graec. 1: 338. 1900 , Cytisus smyrnaeus sensu, sinonim (s) , Cytisus supinus ssp. austriacus (L.) Briq., sinonim (s) , Cytisus thessalus (Boiss.) Halácsy, sinonim (s)

Common names: austrijski zanovjet (Hr), Nikolić, T., 201912707, austrijska žućica (Hr), Domac, R., 19944, zanovet siedi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.