Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chamaecytisus elongatus (Waldst. et Kit.) Link

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chamaecytisus (zanovjet (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Handb. 2: 155 (1831)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel3. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Chamaecytisus glaber Rothm., nomen illegitimum (n. illeg.) , Cytisus elongatus Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung.: 200. 1804 , Cytisus glaber L. f. non Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Suppl. Pl.: 325. 1781 , Cytisus hirsutus ssp. elongatus (Waldst. et Kit.) Briq., sinonim (s), Étud. Cytises Alpes Mar.: 168. 1894 , Cytisus ratisbonensis ssp. elongatus (Waldst. et Kit.) Gams in Hegi, sinonim (s)

Common names: duguljasti zanovjet (Hr), Nikolić, T., 201912707, zanovet dugoljasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.