Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chamaecytisus spinescens (C. Presl) Rothm.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chamaecytisus (zanovjet (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fedes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 53: 143 (1944)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl2. Werner Hugo Paul Rothmaler

Synonyms: Cytisus candidus C. Presl, sinonim (s) , Cytisus spinescens C. Presl, sinonim (s), Fl. Sicul.: 19. 1826 , Cytisus subspinescens (DC.) Briq., sinonim (s), Étud. Cytises Alpes Mar.: 163. 1894

Common names: trnoviti zanovjet (Hr), Nikolić, T., 201912707, ježinac (Hr), Šulek, B., 18791256, trnovita žućica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.