Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cytisus decumbens (Durande) Spach

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cytisus (žučica (Hr), Nikolić, T., 201912707, naglen (Hr), Šulek, B., 18791256, zanovet (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žest (Hr), Šulek, B., 18791256, žućica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ann. Sci Nat. ser. 3,3: 156 (1845)

Taxon author(s) 1. Jean François Durande2. Édouard Spach

Synonyms: Corothamnus medius (Halácsy) Skalická, sinonim (s) , Cytisus medius Halácsy, sinonim (s) , Genista decumbens (Durande) Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 3. 1802. , Genista prostrata Lam., sinonim (s), Lam. in Lam. & Poir., Encycl. 2. 1788. , Spartium decumbens Durande, sinonim (s), Durande, Fl. Bourgogne 1. 1782.

Common names: povaljena žućica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.