Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cytisus procumbens (Willd.) Spreng.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cytisus (žučica (Hr), Nikolić, T., 201912707, naglen (Hr), Šulek, B., 18791256, zanovet (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žest (Hr), Šulek, B., 18791256, žućica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 3: 224 (1826)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow2. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Corothamnus procumbens (Wild.) C. Presl, sinonim (s), Abh. Königl. Böhm. Ges. Wiss. ser. 5, 3: 567. 1845 , Cytisus petrovicii Adamović, sinonim (s) , Genista procumbens Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 3. 1802.

Common names: polegnuta žućica (Hr), Nikolić, T., 201912707, polegnuta žućica (Hr), Domac, R., 19944, žutica položita (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.