Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cytisus villosus Pourr.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cytisus (žučica (Hr), Nikolić, T., 201912707, naglen (Hr), Šulek, B., 18791256, zanovet (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žest (Hr), Šulek, B., 18791256, žućica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mém. Acad. Toulose 3: 317 (1788)

Taxon author(s) 1. Pierre André,Pierre André,Pierre André Pourret,Pourret de Figeac,Pourret-Figeac

Synonyms: Cytisus hirsutus L. nom. confus., sinonim (s) , Cytisus triflorus L'Hér. non Lam., sinonim (s), Stirp. Nov.: 184. 1791 , Genista triflora Rouy, nomen illegitimum (n. illeg.), Rouy, Fl. France 4. 1897.

Common names: rutava žućica (Hr), Nikolić, T., 201912707, rutava žućica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.