Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Citrus sinensis (L.) Osbeck

Order: Sapindales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rutaceae (rutvače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, rutvice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Citrus (agrumi (Hr), Nikolić, T., 201912707, agrumi (Hr), Horvatić, S., 19541819, grozničarka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Reise Ostindien 250. 1765

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Citrus aurantium L. var. sinensis L., bazionim (baz.), Sp. pl. 2:783. 1753 , Citrus macracantha Hassk., sinonim (s), Flora 25(2, Beibl.):44. 1842

Common names: slatka naranča (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.