Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus catharticus Vahl

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Symbolae Botanicae, . . . 2: 22. 1791.

Taxon author(s) 1. Martin (Henrichsen),Martin Vahl Vahl,Henrichsen

Synonyms: Bromus unioloides (Willd.) Raspail, sinonim (s), Ann. Sci. Nat., Bot. 5: 439. 1825 , Bromus wildenowii Kunth, sinonim (s), Révis. Gramin.: 134. 1829 , Ceratochloa cathartica (Vahl) Herter, sinonim (s), Revista Sudamer. Bot. 6: 144. 1940

Common names: čisteći ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.