Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ammi visnaga (L.) Lam.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ammi (morač (Hr), Nikolić, T., 201912707, morač (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Flore Françoise 3: 462. 1778.

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet de,Jean Baptiste Antoine Pierre de Monnet Lamarck,de Lamarck

Synonyms: Daucus visnaga L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Visnaga daucoides Gaertn., sinonim (s), Gaertn., Fruct. Sem. Pl. 1. 1788.

Common names: uspravni morač (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.