Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ophioglossum azoricum C. Presl

Order: Ophioglossales Link

Family: Ophioglossaceae (jednolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ophioglossum (jednolist (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednolist (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Tent. Pteridogr. Suppl. 49 (1845)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Ophioglossum sabulicola Sauzé, sinonim (s) , Ophioglossum sabulicolum Sauzé et Maillard, sinonim (s) , Ophioglossum vulgatum L. subsp. ambiguum (Coss. et Germ.) E.F.Warb., sinonim (s) , Ophioglossum vulgatum L. subsp. polyphyllum auct., non A.Braun, sinonim (s) , Ophioglossum vulgatum L. subsp. vulgatum var. islandicum Á.Löve et D.Löve, sinonim (s) , Ophioglossum vulgatum L. subsp. vulgatum var. minus Ostenf. et J.Gröntved, sinonim (s)

Common names: azorski jednolist (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.