Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Araujia sericifera Brot.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Asclepiadaceae (svilenice (Hr), Horvatić, S., 19541819, svilenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svionice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Araujia (araujia (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Transactions of the Linnean Society of London 12: 62–70, pl. 4–5. 1818.

Taxon author(s) . Felix de (Silva) Avellar,Felix de (Silva) Brotero,Avellar Brotero

Synonyms: Araujia albens G. Don, sinonim (s), A General History of the Dichlamydeous Plants 4: 149. 1837. (Gen. Hist.) , Araujia hortorum E. Fourn., sinonim (s), Flora Brasiliensis 6(4): 293. 1885. (Fl. Bras.) , Araujia sericifera Brot. var. hortorum (E. Fourn.) Malme, sinonim (s), Kongliga Svenska Vetenskaps Academiens Handlingar, n.s. 34(7): 74, t. 3, f. 7. 1900. (Kongl. Svenska Vetensk. Acad. Handl., n.s , Physianthus albens Mart., sinonim (s), Nova Genera et Species Plantarum . . . 1: 54. 1824. (Nov. Gen. Sp. Pl.)

Common names: svilasta araujia (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.