Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Deschampsia media (Gouan) Roem. et Schult.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Deschampsia (busika (Hr), Nikolić, T., 201912707, busika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 2: 687 (1817)

Taxon author(s) 1. Antoine Gouan2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Aira juncea Vill., sinonim (s), Hist. Pl. Dauphiné 1: 317 (1786) , Aira media Gouan, bazionim (baz.), Gouan, Ill. Observ. Bot. 1773. , Aira refracta Lag., sinonim (s), Lag. in Varied. Ci. 2(4). 1805. , Deschampsia juncea (Vill.) P. Beauv., sinonim (s), P. Beauv., Ess. Agrostogr. 1812.

Common names: sitna busika (Hr), Nikolić, T., 201912707, sitna busika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.