Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus carthusianorum L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 409 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Dianthus atrorubens All., sinonim (s), All., Fl. Pedem. 2. 1785. , Dianthus atrorubens All., sinonim (s), All., Fl. Pedem. 2. 1785. , Dianthus bukovinensis Klokov, sinonim (s), Fl. RSS Ucr. 4: 606. 1952. , Dianthus capillifrons (Borbás) H.Neumayer, sinonim (s), Oesterreichische Botanische Zeitschrift 91: 236. 1942. , Dianthus carpathicus Woł., sinonim (s), Spraw. Komis. Fizjogr. 22: 214-215. 1888 , Dianthus carthusianorum ssp. atrorubens (All.) Hegi, sinonim (s), Allg. Bot. Z. Syst. 17: 15. 1911 , Dianthus carthusianorum ssp. sanguineus (Vis.) Hegi, sinonim (s), III. Fl. Mitt.-Eur. 3: 323 (1910) , Dianthus carthusianorum ssp. tenorei (Lacaita) Pignatti, sinonim (s), Giorn. Bot. Ital. nov. ser., 111: 46. 1977 , Dianthus carthusianorum ssp. vaginatus (Chaix) Hegi, sinonim (s), III. Fl. Mitt.-Eur. 3: 325 (1910) , Dianthus carthusianorum ssp. vulgaris (Gaudin) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30: (1) 231. 1926 , Dianthus carthusianorum var. puberulus Simonk., sinonim (s), Simonk. in Math. Term. Közlem. 15. 1878. , Dianthus carthusianorum var. tenorei Lacaita, sinonim (s), Lacaita in Nuovo Giorn. Bot. Ital. nov. ser., 34. 1927. , Dianthus catrhusianorum ssp. atrorubens (All.) Hegi, sinonim (s), III. Fl. Mitt.-Eur. 3: 325 (1910) , Dianthus commutatus (Zapał.) Klokov, sinonim (s), Fomin, Fl. RSS Ucr. 4: 659. 1952 , Dianthus giganteus ssp. italicus Tutin, sinonim (s), Feddes Repert. 68: 191. 1963 , Dianthus leucophoeniceus (Dörfl. et Hayek) Tutin, sinonim (s) , Dianthus polonicus Zapał., sinonim (s), Consp. Fl. Galic. Crit. iii. 122 (1911); et in Bull. Acad. Crac. 1911, B. 7. , Dianthus puberulus (Simonk.) A.Kern., sinonim (s), Sched. Fl. Exs. Austro-Hung. 2: 63. 1882 , Dianthus rogowiczii Kleopow, sinonim (s), Bull. Jard. Bot. Kieff xii-xiii. 156, in obs., 160, in clavi (1931). , Dianthus sanguineus Vis., sinonim (s), Vis., Sem. Rar. Hort. Patav. 1836. 1836. , Dianthus tenuifolius Schur, sinonim (s), Schur in Verh. Mitth. Siebenbürg. Vereins Naturwiss. Hermannstadt. 1859. , Dianthus vaginatus Chaix, sinonim (s), Chaix, Pl. Vap. 1785.

Common names: kartuzijanski klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlji karanfil (Hr), Kušan, F., 19562137, kartuzijanski karanfil (Hr), Domac, R., 19944, klinčac krvocrljeni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčac škurosmedji (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčac tamnocrljeni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.