Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus sylvestris Wulfen in Jacq.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Collect. Bot. 1: 237 (1786)

Taxon author(s) 1. Franz Xavier von Wulfen2. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin

Synonyms: Dianthus boissieri Willk., sinonim (s), Icon. Descr. Pl. Nov. 1(8): 22. 1855 , Dianthus brevicalyx Vierh., sinonim (s), Mitt. Naturwiss. Vereins Univ. Wien nov. ser., 4: 24. 1906 , Dianthus caryophyllus ssp. sylvester Rouy et Foucaud, sinonim (s), Rouy, Fl. France 3: 193. 1896

Common names: šumski klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garoful divji (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac rumenkasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šumski karanfil (Hr), Domac, R., 19944, varuhol divji (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.