Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Digitaria ischaemum (Schreb.) Muhl.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Digitaria (svračica (Hr), Nikolić, T., 201912707, svračica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Descr. Gram. Amer. Sept. 131 (1817)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber2. Gotthilf Heinrich Ernest,Gotthilf Heinrich Ernest,Gotthilf Heinrich Ernest Muhlenberg,Muehlenberg,Mühlenberg

Synonyms: Digitaria filiformis auct. non (L.) Koeler, sinonim (s) , Digitaria glabra (Schrad.) P. Beauv., sinonim (s), P. Beauv., Ess. Agrostogr. 1812. , Digitaria humifusa Rich., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 1: 85 (1805) , Digitaria linearis Crép., nomen illegitimum (n. illeg.), Man. Fl. Belg., ed. 2: 335 (1866) non Pers. 1805 , Panicum filiforme Garcke, sinonim (s), Garcke, Fl. N. Mitt.-Deutschland, ed. 2. 1812. , Panicum glabrum (Schrad.) Gaudin, sinonim (s), Gaudin, Agrost. Helv. 1. 1811. , Panicum ischaemum Schreb. ex Schweigg., bazionim (baz.), Sp. Fl. Erlangen: 16 (1805) , Panicum lineare auct. non L., sinonim (s) , Panicum lineare Krock., sinonim (s), Fl. Siles.: 98 (1787) , Syntherisma glabrum Schrad., sinonim (s), Fl. Germ. 1: 163 (1806)

Common names: gola svračica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gola svračica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.