Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cornus sanguinea L. ssp. australis (C. A. Mey.) Jáv.

Order: Cornales Link

Family: Cornaceae (drenovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, svibovače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svibovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cornus (drijen (Hr), Nikolić, T., 201912707, drienak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, drijen (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Sóo & Jávorka, Magyar Növ. Kéz. 1: 398 (1951)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cornus australis C. A. Mey., sinonim (s), Bull. Cl. Phys.-Math. Acad. Imp. Sci. Saint-Pétersbourg 3. 1845. , Swida australis (C. A. Mey.) Pojark. ex Grossh., sinonim (s), Grossgejm, Opred. Rast. Kavk. 1949. , Thelycrania australis (C. A. Mey.) Sanadze, sinonim (s), Trudy Tbilissk. Univ. 29a. 1946.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.