Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Draba aspera Bertol.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Draba (gladuš (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladuš (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Amoen. 384 (1819)

Taxon author(s) 1. Antonio Bertoloni

Synonyms: Draba aizoides ssp. bertolonii Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 52. 1878 , Draba armata Schott, Nyman et Kotschy, sinonim (s), Analect. Bot. 49. 1854. , Draba bertolonii Nyman, sinonim (s), Consp. florae europaeae: 52. 1878. , Draba levieri Janka, sinonim (s), Janka in Természetrajzi Füz. 7. 1883. , Draba longirostra Schott, Nyman et Kotschy, inclusive (incl.), Analect. Bot.: 48. 1854 , Draba olympicoides Strobl, sinonim (s), Strobl in Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 53. 1903. , Draba turgida E. Huet & A. Huet ex Ces. & al., sinonim (s), Ces. & al., Comp. Fl. Ital. 1885. , Draba turgida Lojac., sinonim (s)

Common names: grubi gladuš (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.